Ne spreglejte: naročila, oddana do 13h, odpošljemo še isti dan! Poštnina za naročila nad 70 € je brezplačna.
Že en sam mozolj sredi obraza ali sredi čela nam lahko pošteno zagreni dan - če pa je to še dan, ko se odpravljamo na kakšno zabavo, je slaba volja na vrhuncu.
Preden obupate, naj vam povemo, da si proti mozoljem lahko pomagate tudi sami. Ja, res je, z leti jih bo vedno manj, po 24-em letu se jih večina znebi, to pa še ne pomeni, da morate do takrat le čakati! Pravilna nega in dobri izdelki, ki niso nujno tudi zelo dragi, bodo pomagali vsaj omiliti, če ne že v veliki večini izbrisati mozolje z obraza. Dan začnite in končajte z gelom za umivanje obraza, nadaljujte s tonikom in nan nanesite še kremo. Če boste pridni in vztrajni, se bodo rezultati pokazali že v dveh do treh tednih, morda po enem mesecu, a bistveno je, da 1. ne obupate, 2. da negujete svojo kožo redno. Samo občasno nanesti nekaj tonika ali kreme prav gotovo ne bo imelo zadostnega učinka!
Mnogi zmotno mislijo, da mozolji nastanejo zaradi slabe prehrane in pomanjkanja gibanja, spet drugi pa so prepričani, da imajo nekateri mozolje zaradi pomanjkljive higiene. Obe mišljenji sta zmotni in to še kako! Prehrana ali določene vrste živil lahko sprožijo alergijsko reakcijo telesa, ki se pokaže kot mozolj, vendar ti mozolji v dnevu ali dveh izginejo. Če pa se čisto običajno prehranjujete, so vaši mozolji posledica genov (se pravi so podedovani) in bolj mastne kože. Kar se tiče čiščenja pa je prav tako lahko velika napaka, če obraz in mozolje neprestano čistimo z močnimi čistilnimi izdelki - po možnosti z alkoholom ali trdim milom! Oboje povzroča še več mozoljev, saj se koža brani in izloča še več sebuma, v katerem se prav rade volje gojijo balterije in povzročajo nove mozolje.
Mozolji so dejansko vnetja, ki jih povzročajo bakterije - mikroorganizmi, ki se razmnožujejo na koži in predvsem na mastnejših predelih, kjer se izloča veliko preveč sebuma in imajo bakterije odlične pogoje za rast. Mikroorganizmi zaprejo pore in v njih povzročijo vnetje, telo pa se brani tako, da na "kraj zločina" pošlje tisto belo tekočino, ki jo zaznavamo kot "gnoj". Le ta pa pravzaprav vnetja zdravi in pobije bakterije!
1. Zato, ker si nihče ne želi v kasnejših letih brazgotin, ki so pogosto prav posledica stiskanja mozoljev in lahko kožo popolnoma uničijo.
2. Zato, ker lahko s tem povzročimo še več težav in še počasnejše celjenje!
Kot smo že zapisali, redno uporabljajte gel za čiščenje obraza in vsaj tonik, ki bo koži povrnil naravno ravnovesje, vsekakor preverite gel, tonik, kremo in kislinski piling, ki delujejo nežno, pomagajo preprečevati razmnoževanje bakterij, ki povzročajo vnetja (mozolje). Redno in vztrajno, rezultati pridejo!
Napišite svoje mnenje: